ДАН БИБЛИОТЕКЕ 26.01.2021.

26. јануара обележена је 149. годишњица Библиотеке. Том приликом Библиотеку су посетили председник општине Уб Дарко Глишић, заменик председника Александар Јовановић Џајић и помоћница председника Верка Лукић. Председник је са сарадницима обишао сва одељења, представљен им је модеран систем рада у електронској бази, нова техничка опрема набављена преко конкурса Министарства културе и информисања, изложба фотографија старог Уба у Завичајном одељењу. Госте смо, такође, упознали са свим радовима које смо имали током 2020. године, као и са значајним учешћима у међународним конференцијама. Господин Глишић је најавио да ће у оквиру обележавања 150. годишњице рада наше установе бити формирана радна група која ће се бавити израдом пројекта нове савремене зграде библиотеке.