Дан словенске писмености и културе

Дан словенске писмености и културе традиционално се прославља 24. маја у знак сећања на светог Ћирила и Методија, мисионаре, културне и политичке дипломате, творце првог словенског писма. Ове године се придружујемо обележавању овог празника у организацији Библиотеке из Липецка (Русија), учешћем у поетској акцији „Славянские голоса“. Телемосту, који ће повезати читаоце из Липецка, Гомеља (Белорусија) и Горловке (Доњецка народна република) придружиће се наша Библиотека уз подршку ученика Техничке школе Уб који ће рецитовати стихове руских песника на српском језику уз обраћање директора наше Библиотеке Јелке Панић. Стихове руских песника су рецитовали ученици Техничке школе Уб : Александар Милићевић, Максим Максимовић и Јован Симеуновић.