XXIV Међународна научна конференција, 07.04.2021.

Дана 7. априла 2021. године директорка Библиотеке узела је учешће у XXIV Међународној научној конференцији „Современная библиотека в контексте новых форматов деятельности: практика, проблемы, перспективы“ у подмосковском граду Химки, а у организацији Московског државног факултета за културу, Међународне академије за информатизацију и Руске библиотечке асоцијације. Конференцију у онлајн формату су отворили Наталија Донишенко, шеф одељења за библиотеке Департамента за регионалну политику, образовање и пројектно управљање Министарства културе РФ, Михаил Афанасјев, председник Руске библиотечке асоцијације и Анатолиј Једињак, декан Факултета државне културне политике. Директорка Јелка Панић је гостовала на позив Владимира Кљујева, професора катедре библиотечке-информационих наука Московског државног факултета за културу и Наталије Лопатине, шефа катедре за библиотечко-информационе науке Московског државног факултета за културу, који су чланови организационог одбора ове конференције. Панић је изложила рад „Настоящее и будущее библиотек в Сербии:опыт практического анализа“ и упознала стране колеге са тренутним стањем у српским библиотекама, историјатом и стратегијама за будући развој. Рад који је пратила презентација је изазвао велику пажњу руских колега, те је директорка добила позив да одржи онлајн предавања руским студентима.